چای شما

معاون سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد؛

تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ در ۲:۳۵ ب.ظ , کد خبر:   68168
ادامه جستجوها برای یافتن اجساد در سیل رودسر/ خسارت سنگین به راه‌ها، خانه‌ها و مزارع مردم

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از ادامه جستجوها برای یافتن اجساد ۴ جان باخته در سیل و آبگرفتگی رودسر خبر داد و گفت: تاکنون ۱۰ تیم واکنش سریع هلال احمر در شهرستان املش و رودسر درحال جستجو هستند.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، مرتضی اکبرپور، معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا در مورد آخرین وضعیت سیل و آبگرفتگی استان گیلان اظهار کرد: متاسفانه وقوع بارندگی شدید از عصر روز جمعه باعث وقوع سیل و آبگرفتگی و رانش زمین در مناطق لنگرود، رودسر شد که در این حادثه تعدادی از خانوارها تحت تاثیر سیل قرار گرفته و منازل آنها تخریب شد.

 

اکبرپور ادامه داد: براساس اعلام محلی تاکنون ۴ نفر از هموطنان در رودسر جان خود را از دست داده‌اند ولی هنوز اجساد آنها زیر آوار مانده و دستگاه‌های امدادی مانند هلال احمر در پی یافتن پیکر این افراد هستند، همچنین منزل مسکونی ۵ خانوار نیز به صورت کامل تخریب شده که در حال ایجاد شرایط اسکان اضطراری برای آنها هستیم البته با توجه به رانشی بودن زمین احتمال آسیب دیدن خانوارهای بیشتری وجود دارد.

 

وی همچنین در مورد پیش‌بینی خسارت‌های مالی نیزگفت: هنوز برآورد و ارزیابی مالی برای جمع بندی خسارت‌ها انجام نشده است و باید تا ثبات وضعیت رانش زمین منتظر ماند، پس از آن امکان ارزیابی خسارت‌ها به منازل مسکونی از سوی وزارت مسکن و شهرسازی و جهادکشاورزی برای ارزیابی خسارات وارده به زمین‌های کشاورزی و محصولات این زمین‌ها فراهم می‌شود.

 

معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید براینکه اولویت فعلی امداد و نجات و جستجوی پیکر جان باختگان حادثه است، افزود: تاکنون ۱۰ تیم واکنش سریع هلال احمر در شهرستان املش و رودسر درحال جستجو هستند.

 

وی همچنین از برگزاری جلسه شورای هماهنگی استان خبر داد و گفت: این جلسه عصر امروز با حضور فرماندار و دستگاه‌های امدادی و راهداری برگزار می‌شود.

 

اکبرپور در مورد امکان انتقال مردم رودسر و املش به یک منطقه امن برای جلوگیری از افزایش تعداد تلفات گفت: باید ابتدا وزارت مسکن به صورت علمی به ارزیابی منطقه بپردازد تا بتوانیم تصمیم گیری کنیم که هموطنان سیل زده را در منطقه اسکان دهیم یا آنها را به مناطق امن و نزدیک منتقل کنیم.

 

وی در مورد وضعیت راه‌ها و انشعابات نیز اعلام کرد: در سیل اخیر جاده اصلی مواصلاتی به رشت بر اثر رانش زمین از بین رفته بود که نیروهای راهداری در حال احداث جاده فرعی هستند تا شرایط تردد بین املش و رودسر به رشت را فراهم کنند./ آنا

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید