چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۷ در ۱۲:۳۴ ق.ظ , کد خبر:   72848

سرپرست هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در املش

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
اختصاص ۳۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به سیل زدگان گیلان

سرپرست هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان گفت: برای جبران خسارت ناشی ازسیل به خانواده های آسیب دیده گیلانی، ۳۵ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض تخصیص یافته است.

 

 

به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز ؛علی اوسط اکبری مقدم در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان املش که جمعی از مدیران اجرایی استان حضورداشتند؛ گفت: برای جبران خسارت ناشی از سیل به خانواده های آسیب دیده گیلان ۳۵ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض تخصیص و برای جبران خسارت پل ها، راه ها و ابنیه راه ها ۳۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شده است.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد خسارات ناشی از سیل اخیر، ناشی از آسیب های قبلی به طبیعت و محیط زیست بوده و تمام زیرساخت های نقاط آسیب دیده باید به حال اول برگردد و عملیات اجرایی پل کیازنیک هر چه زودتر آغاز، محل مصالح مورد نیاز اجرای پروژه چهارخطه کردن املش به شلمان تعرفه و از هم اکنون برای تأمین آب مورد نیاز شالیکاران برای فصل زراعی آینده چاره اندیشی شود..

 

اکبری مقدم از اجرای ناقص و نامطلوب آسفالت بعضی از پروژه ها انتقاد و از مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه خواست در انتخاب پیمانکار دقت و بر حسن اجرای کار آسفالت نظارت بیشتری داشته باشند تا هم از اتلاف منابع و هم از نارضایتی عموم مردم جلوگیری شود و ترمیم پایه های پل عابر پیاده بالادست شهراملش که بر روی دو شاخه لوله انتقال آب شلمانرود به ۹ محل که آب مورد نیاز ده هزار هکتار شالیزار را تامین میکند؛ در اولویت قرار گیرد.

 

در ادامه اسداله عباسی نماینده مردم املش و رودسر با اشاره به این که شهرستان املش براثر سیل اخیر بیشترین آسیب و خسارت را متحمل شد؛ گفت: مشکل رانشی بودن یا نبودن و همچنین گازرسانی به روستای تابستان نشین در جلسه اختصاصی هفته آینده در همان روستا با حضور مسئولان استانی مربوطه برای همیشه باید حل شود.

عباسی گفت: ۲۵۰۰ هکتاراز جنگل های بالادست روستای تابستان نشین تا خصیل دشت املش در قالب طرح بوم گردی و حفاظتی تعریف شده که نیاز به پیگیری دارد و همچنین هلودشت منطقه آباء و اجدادی املشی هاست که در چهار قبل علی رغم مخالفت به حق شهروندان املشی و ساکنان آن از این شهرستان منفک شد که باید دوباره ملحق شود.

عکس و خبر: ابوالفضل شکری


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید