چای شما

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور خبر داد

تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ در ۲:۲۴ ب.ظ , کد خبر:   16231
اختصاص ۱۸۰ میلیون تومان برای اجرای طرح صنعت نوغان ویژه زنان روستایی

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: از محل اعتبارات معاونت امور تولیدات دامی وزارت کشاورزی ۱۸۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح ویژه زنان روستایی به منظور احیاء صنعت نوغانداری کشور اختصاص یافت.

 

 

به گزارش “صبح رانکوه”، علی اصغر داداش‌پور عصر امروز در جشن انقلاب در مرکز توسعه نوغانداری کشور در این شهر، با تبریک دهه مبارک فجر اظهار داشت: امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران  میراث گرانقدری را برای همه ما به یادگار گذاشتند که باید پاسدار آن باشیم.

وی با بیان اینکه دشمن در طول سال‌های مختلف اصرار می‌کند که برای انقلاب مانع ایجاد کند اما با اتحاد ملت ایران این موانع برداشته شد، افزود: توسعه تکنولوژی، فناوری نانو و پرتاب ماهواره به فضا و بسیاری از دستاوردهای دیگر ثمره انقلاب است.

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه این مرکز ساختار دولتی با نگاه حاکمیتی و نظارتی و توسعه صنعت نوغانداری کشور است، گفت: هدف این مرکز احیاء فرهنگ پرورش کرم ابریشم است.

داداش‌پور با بیان اینکه صنعت نوغان از سال‌های ۸۰ تا ۹۰ آسیب‌های زیادی دید و این آسیب‌ها سبب کم شدن انگیزه نوغانداران شد، تصریح کرد: این مسئله زمینه تغییر کاربری و تخریب توتستان‌ها را فراهم کرد.

وی تاکید کرد: از سال‌های ۹۱ تاکنون براساس گزارش‌های به عمل آمده امید به آینده در کشاورزان نوغاندار شکل گرفت به طوری که فرآیند رو به رشدی را شاهد هستیم و اکنون با تغییرات ایجاد شده با مباحث حاکمیتی به دنبال ایجاد ظرفیت جدیدی در حق و سهم نوغانداران از مجامع ذی‌ربط هستیم.

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه ساختار جدید، نیروهای پرورش یافته و ردیف اعتباری برای این مرکز تعریف شده است، گفت: طرح ویژه زنان روستایی برای احیاء صنعت نوغانداری از طریق اعتبارات مربوط به کمک‌های فنی و اعتباری از محل اعتبارات معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان برای اجرای این طرح پیش‌بینی شده است.

داداش‌پور افزود: این کار مشترک بین سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها، معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی کشور، دفتر زنان امور روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی،مرکز توسعه نوغانداری کشور و از طریق صندوق حمایت از توسعه دامپروری اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در ۱۲ استان کشور که مستعد توسعه صنعت نوغان هستند اجرا می‌شود، تصریح کرد: ۶۰ درصد اشتغال صنعت نوغان به زنان اختصاص دارد، در این طرح به دنبال ایجاد اشتغال برای زنان بی‌سرپرست هستیم که با کمک بلاعوض انگیزه مضاعف در آنجا ایجاد شود.

سرپرست مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه در کل کشور ۶۰۰ نفر تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرند، گفت: برای حمایت از زنان روستایی به هر نفر مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به صورت بلاعوض کمک می‌شود، این زنان توسط جهادکشاورزی شناسایی شدند./تسنیم

 

 

 

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید