چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۸ در ۹:۳۵ ب.ظ , کد خبر:   80539

معاون وزير راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور درگفتگو با رانکوه نیوز :

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
ابلاغ اعتباربه مبلغ ۴۵۰۰میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت های کشور/ بهره برداری یک باند از محور شلمان به املش در پاییز

معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از ابلاغ اعتباربه مبلغ ۴۵۰۰میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت های کشور خبر داد.

 

مهندس خیرالله خادمی  در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز این زیرساخت ها شامل ؛احداث راه آهن جدید-آزاد راه های جدید وبزرگراه در کشور می باشد.وی با بیان اینکه درحال حاضر نیز ۱۱۶۰کیلومتر آزاد راه درکشور درحال اجرا است و انشاا..که بتوانیم طبق برنامه ریزی، بخش عمده ای از پروژه از جمله منطقه ۱ آزاد راه تهران شمال-کنار گذرجنوبی تهران وتعدادی دیگر ازآزاد راههای کشور را تا پایان سال تحویل دهیم.

 

مهندس خادمی درادامه از اجرای پروژه مسیر ریلی به طول ۳۴۱۰کیلومتر در کشور خبرداد و افزود:امسال هدف ما اینست که ۲۸۰کیلومتر از مسیر ریلی را به سرانجام برسانیم.وی با اشاره به اینکه در بخش بزرگراه کشور نیز ۷۸۰۰کیلومتر دردست اجرا داریم خاطرنشان کرد:سالانه بطور متوسط ۱۲۰۰کیلومتر تکمیل شده وتحویل مردم عزیز می شود.

 

معاون وزیر را همچنین به راه آهن رشت -انزلی اشاره کرد و گفت:راه آهن رشت به قزوین یکی از مهمترین و ابر پروژه ملی کشور بود که سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت و برای خط ریلی رشت به انزلی حدود۴۲ کیلومتر مسیر باقی مانده است که با دوچالش تملک اراضی در مسیر وتامین مصالح مواجه است .

 

 

وی اضافه کرد:در راستای تملک اراضی ،سازمان برنامه وبودجه کشور و پیگیری وزیر محترم راه وشهرسازی وکمک آقای دکتر نوبخت ۴۰میلیارد تومان اعتبار برای تملک زمینها جذب شدکه بخشی از تملک در حال اجرایی شدن است ودرخصوص تامین مصالح نیز پیگیر هستیم تا با همکاری استانداری گیلان بتوانیم معدن مصالح خاک وشن را دراجرای بستر مناسب تامین نماییم.

 

مهندس خیرالله خادمی در پایان به اجرای پروژه چهار بانده شلمان به املش پرداخت وافزود:قرارشد تا آخر پاییز سالجاری یک باند بطول ۳ونیم کیلومتر را با اعتباری بالغ بر۱۱میلیارد تومان به بهره برداری برسانیم.

 

خبرنگار و عکاس : ابوالفضل شکری


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید