چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۷ در ۱۰:۱۸ ق.ظ , کد خبر:   73131

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
آموزش مسایل زیست محیطی در سطح مدارس املش برگزار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش گفت : در راستای ترویج و نهادینه کردن معارف و فرهنگ زیست محیطی ، آموزش مفاهیم و مبانی محیط زیست در برخی مدارس سطح شهرستان توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش برگزار شد.

 

 

علی درویشی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت:  بر اساس تفاهم نامه بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت آموزش و پرورش و به منظور بهره گیری از ظرفیت دانش آموزان در صیانت و حفاظت از محیط زیست و اشاعه فرهنگ آشتی و دوستی با طبیعت ، آموزش زیست محیطی در مدارس در حال اجرا می باشد .

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش تصریح کرد : آموزش ،یکی از عوانل مهم  توسعه پایدار درتمامی ابعاد اجتماعی ، اقتصادی ، فرهنگی و … زندگی بشر و الگو و نقشه راه زیستن در محیط زیست است و مهمترین مباحث مطروحه در کلاس آموزشی الگوی صحیح مصرف ، تفکیک زباله از مبدأ وبازیافت مواد تجزیه پذیر و عدم رهاسازی پلاستیک در طبیعت می باشد .

 

وی یادآور شد : اگرچه آموزش و ترویج فرهنگ محیط زیست در اقشار جامعه در مدیریت زباله های خانگی و حفظ طبیعت و محیط زیست پیرامون ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد ولی توسعه صنعت بازیافت و استفاده از مواد تجزیه پذیر و قابل بازیافت در تولید اولیه موادو استفاده از فن آوری دانش بنیان در کارخانجات تولیدی ، راه نجات طبیعت از موادپلاستیکی و پسماندهای با ماندگاری بالای امروزی است .

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید