چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۳ ق.ظ , کد خبر:   75866

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش خبر داد

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
آموزش کتاب انسان و محیط زیست به دانش آموزان دبیرستانی املش در دل طبیعت

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش گفت: کتاب انسان ومحیط زیست به صورت عملی و درطبیعت به دانش آموزان املشی آموزش داده شد.

 

 

،علی درویشی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت : کلاس آموزش عملی کتاب ” انسان و محیط زیست” برای دانش آموزان پایه یازدهم دوره متوسطه دوم دبیرستان در عرصه های طبیعی شهرستان املش برگزارشد.دراین برنامه آموزشی سرفصل های  کتاب در مبحث آب ، خاک ، هوا و تنوع زیستی و توسعه پایدار و آشنایی با چالشهای زیست محیطی امروزی برای دانش آموزان تبیین و تشریح گردید .

 

درویشی گفت :تألیف کتاب درسی انسان و محیط زیست و گنجاندن آن در برنامه آموزشی دانش آموزان پایه یازدهم توسط وزارت آموزش و پرورش با هدف پرورش نسلی آگاه و مسئولیت پذیر بوده و در تحقق اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که حفاظت از محیط زیست را وظیفه همگان دانسته ،می باشد و بروز چالشهای زیست محیطی کنونی در کشور نظیر آلودگی هوا در کلانشهرها ،بروز پدیده گردوغبار در برخی استانهای جنوبی و غربی کشور ، خشک شدن تالابها واکوسیتم های طبیعی ، بهره برداری بی رویه از منابع و ذخایر آبهای زیرزمینی ، تخلیه فاضلاب و دفع غیراصولی زباله در طبیعت و آفات و بیماریهای نوظهور و صعب العلاج گیاهی در عرصه های طبیعی و…. ، تألیف کتاب انسان و محیط زیست توسط وزارت آموزش و پرورش و تدریس آن در پایه یازدهم حرکتی مبارک بوده و آموزش مضامین زیست محیطی از مقطع دبستان تا دبیرستان ، ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد .

 

وی تصریح کرد :ورود آموزش و پرورش به مقوله محیط زیست و تشریح مباحث زیست محیطی ، نشان ازدلواپسی همگان نسبت به آینده کره خاکی داشته و این کتاب  یکی ازکتابهای اساسی و زیربنایی آموزشی و پیش نیاز سایر دروس می باشد ، چونکه بلوغ ونبوغ علمی و فکری دانش آموزان در بستر محیط زیست سالم شکوفا می گردد .

 

در این برنامه آموزشی به اثرات سوء و زیانبار زباله در طبیعت و تلاش و عزم ملی در کاهش حجم تولیدزباله و توجه به مقوله بازیافت و استفاده از مواد تجزیه پذیر و قابل بازیافت درتولیدات اولیه کارخانجات و صنایع و نیز آلودگی رودخانه ها و لزوم حفاظت و صیانت ازاین اکوسیستم های طبیعی برای دانش آموزان پرداخته شد.

 


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید