چای شما
اختصاصی رانکوه نیوز

رئیس شبکه مرکز بهداشت شهرستان املش خبر داد:

تاریخ انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۴ ق.ظ , کد خبر:   65411
آغاز طرح کنترل چربی و قند خون در شهرستان املش

رئیس شبکه مرکز بهداشت شهرستان املش از طرح کنترل چربی و قند خون خبر داد.

آرش یوسفی در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز اظهار داشت: طرح کنترل چربی و قند خون افراد بالای ۳۰ سال شهری و روستایی اعم از زن و مرد از اسفندماه سال قبل در راستای اجرای نظام نوین خدمات سلامت در این شهرستان آغاز شد که تاکنون از مجموع ۲۴ هزار و ۳۲۷ نفر جمعیت بالای ۳۰ سال این شهرستان ۱۳هزارو ۵۴۲ نفر مورد ارزیابی و ۱۱هزارو ۷۹۷ نفر هم آزمایش شده اند.

وی افزود: از مجموع ۱۰هزارو ۵۸۷ نفر جمعیت بالای ۳۰ سال شهری ۲۲۹۴ نفر ارزیابی و ۲۱۴۹ نفر هم آزمایش شده و از مجموع ۱۳ هزارو ۷۴۰ نفر جمعیت روستایی بالای ۳۰ سال هم ۱۱۲۴۸ نفر ارزیابی و ۹۶۴۸ نفر هم آزمایش شده اند.

یوسفی تصریح کرد: در ارزیابی افراد به لحاظ قند و چربی خون مورد بررسی قرار می گیرد و اگر در معرض خطر مشاهده شود به آزمایشگاه معرفی خواهد شد و در نهایت برای هر یک از افراد بالای ۳۰ سال یک کارت به یکی از رنگ های چهارگانه از قبیل سبز، زرد، نارنجی و قرمز صادر و ارائه می شود که در مراجعات بعدی باید همراه خویش داشته باشد.

وی بیان داشت  باقیمانده شهروندان املشی بالای ۳۰ سال که هنوز اقدام نکرده اند باید ابتدا به مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت خویش مراجعه و پس از تکمیل فرم ارجاع، به آزمایشگاه شهید فرمانبر مرکز بهداشتی درمانی شماره یک واقع در کوچه رهبری املش که روزانه فقط ظرفیت پذیرش ۵۰ نفر را دارد؛ مراجعه کنند.
گفتنی است شهرستان املش ۴۳ هزار نفر جمعیت و ۶ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستای و ۳۲ خانه یهداشت روستایی است.

بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید