چای شما
تاریخ انتشار : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۳:۴۵ ب.ظ , کد خبر:   78635

سرپرست امور آب رودسر و املش خبر داد:

پایگاه خبری تحلیلی رانکوه نیوز: (Rankoohnews)
آغاز احیای سردهنه های خاکی نقاط مخاطره آمیز رودسر و املش

سرپرست امور آب رودسر و املش با اشاره به اینکه این دو شهرستان فاقد شبکه آبیاری و زهکشی هستند، گفت: احیای سردهنه های خاکی نقاط مخاطره آمیز شهرستان‌های رودسر و املش آغاز شده است.

 

 

به گزارش رانکوه نیوز، محمدحسین کریمی با اشاره به اینکه شهرستان‌های رودسر و املش فاقد شبکه آبیاری و زهکشی هستند، اظهار کرد: اراضی شالیزاری این شهرستان‌ها از نوع سنتی آبخور هستند لذا عملیات لایروبی انهار اصلی و بازسازی و احیای سر دهنه‌های خاکی به ویژه در نقاط مخاطره آمیز از ماه‌های گذشته آغاز شده است.

 

وی ادامه داد: سر دهنه‌های واقع در رودخانه‌های خشکرود، آچیرود و پلرود مرمت و بازسازی شده و احیای سایر سر دهنه‌ها نوده، خاناپشتان به زودی تکمیل می‌شود.

 

کریمی در ادامه با اشاره به تهیه طرح برای سر دهنه بی بالان، افزود: در روزهای آینده این طرح به مناقصه گذاشته شده و با تعیین پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 

وی همچنین یاد آور شد: مشکلات آبرسانی به منطقه بی بالان به صورت موقت حل شده و از مسیرهای دیگر تأمین آب می‌شود.

 

کریمی با بیان اینکه برداشت بی رویه شن موجب طولانی شدن زمان بازسازی سر دهنه این منطقه شده است، افزود: افتادگی تراز کف رودخانه‌ها سبب شده عملیات ترمیم سر دهنه‌ها سخت، زمانبر و هزینه بر شود.

 

وی اظهار کرد: برای افزایش تراز کف رودخانه و بهبود آب رسانی به انهار بی بالان، نوده، خاناپشتان طرح احداث کف بند تهیه شده است.


انتهای پیام
بنر-رانکوه-نیوز-ادامه-مطلب.

نظر دهید